top of page

Kuidas vältida koroonaviirusesse nakatumist ning mida teha kahtluse korral?

 

Pese käsi. Käsi tuleks pesta sooja voolava vee ja seebiga, vajadusel kasutada alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

 

  • Väldi kontakti Väldi kontakti (vähemalt 2 meetrit) inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda.

  • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. Kui puudutad oma silmi, nina või suud mustade kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.

  • Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused ning oled reisinud riskipiirkonnas, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus.

  • Helista või saada e-mail enda perearstile (43 38 525, meelisova@gmail.com) või kui perearsti ei ole võimalik kätte saada, siis helista perearsti nõuandeliinile 1220.

  • Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid ja sa ei ole reisinud riskipiirkonnas.Järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus, kuni oled tervenenud.

  • Järgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt. Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

 

Rohkema info saamiseks külasta veebilehte:

www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

või

www.vaktsineeri.ee

info 1
info 2
info 3
info 4
bottom of page